Reference Landhaus

Představujeme vítěze soutěže Nejhezčí zahrada s domem CANABA

Z sedmnáct let postavila společnost CANABA již pěknou řádku domů. Tisíce klientů si splnilo svůj sen o vlastním bydlení. Mají za sebou i období zkrášlování okolí, při kterém vynaložili nelehké úsilí, aby se stal dům opravdovým útulným domovem. CANABA na své klienty nezapomíná ani po letech a každoročně pořádá velkou soutěž o Nejhezčí zahradu. I letošní ročník již zná svého vítěze. Dovolujeme si vám představit Nejhezčí zahradu 2007 obklopující rodinný dům Landhaus na okraji Hradce Králové, jejíž autorkou a majitelkou v jedné osobě je paní magistra Jiřina Kubcová z Hradce Králové. U příležitosti slavnostního předávání cen jsme poprosili vítězku o krátký rozhovor.

Paní magistro, blahopřejeme k vítězství. Dovolte mi položit Vám pár otázek. Proč jste zvolila rodinný dům CANABA?

Vybírali jsme pouze ze dvou firem, o kterých jsme měli dobré reference. Pro CANABU rozhodla především návštěva vzorového domu, jelikož jsme si mohli prohlédnout dům na vlastní oči. Když jsme zjistili, že můžeme mít i tak velký dům hotov za pouhý půl rok, bylo rozhodnuto.

Vzorový dům je lepší než kupa projektů

Nejdříve jsme navštívila menší vzorový dům Romance, který byl sice útulný, ale na naše potřeby a podnikání přeci jen malý. Udělali jsme si proto druhý výlet do vzorového domu Landhaus v Děčíně. A bylo to. Po pár minutách jsem se uvnitř cítila jako doma. Díky vnitřním dispozicím poskytuje spoustu prostoru. Působí na nás velmi vzdušně svým prosvětleným interiérem. Do zimní zahrady v obývacím pokoji jsem se doslova zamilovala, ideální místo pro relaxaci v chladných měsících.

Dům nám vyrostl doslova před očima

Některým stavebníkům to asi bude znít neuvěřitelně, ale kromě drobností, které se operativně vyřešily, jsme neměli s výstavbou žádné starosti. Pracovala jsem léta se stavebními firmami a po zkušenostech jsem ke slibům pevné ceny i termínu přistupovala dost rezervovaně. Nicméně CANABA dodržela jak cenu tak termín. A přesto, že jsem si objednala řadu nadstandardních prvků, byl mi dům předán dokonce v předstihu. Velkou zásluhu na tom má stavitel pan Schicht, který řídil naši stavbu a který splnil mé požadavky do puntíku.

Vyleštěná okna jako třešínka na dortu

Jsme spokojeni. Vyjma běžných provozních maličkostí žádné problémy. Konstrukce je tepelně skvěle odizolovaná. V domě je v létě příjemný chládek a v zimě útulné teploučko. Topit přitom musíme výrazněji jen v mrazivých měsících, jinak se po většinu roku dům vyhřeje sluncem a mírnou temperancí podlahy. Jediná věc na domě, která mě trochu trápí, je velikost pokoje pro hosty. Při plámování rodinného domu jsme nepočítali s tak četnými návštěvami a nenechali jsme si ji zvětšit.

Energeticky úsporný a bezpečný Classic

Jakmile jsme se rozhodli pro stavbu nového domu, přála jsme si velkou zahradu s vzrostlými stromy, s jezírkem, u kterého bych mohla relaxovat, se záhony plnými květin. Zkrátka věděla jsem co bych všechno ráda na zahradě měla, ale neuměla jsem dát věcem finální podobu. Naštěstí mi pardubičtí obchodní zástupci CANABA doporučili zahradní architektku paní inženýrku Kulhánkovou, která se designu zahrad věnuje profesionálně již léta. Naše pohledy na věc byly vzácně shodné. Stačilo říci mou ideu a paní architektka jí dala fyzickou podobu k mé naprosté spokojenosti. Výběr stromů, keřů, umístění záhonů, podob oplocení, zámkových dlažeb, vše spolu skvěle ladí, každá květinka má své místo.

Spolehlivá, kvalitní, důkladná..., taková je CANABA

Volného času sice mnoho nemám, ale zahrada je nejlepší relaxace. Když to jen trochu jde, nechám mobil uvnitř a třeba jen půl hodiny se věnuji květinám nebo pozoruji život v jezírku. Manuální práce mi navíc nevadí, naopak, veškerou běžnou údržbu si zajišťuji ráda sama. Zahrada vyžaduje neustálou péči. Firma paní architektky provádí již jen dvakrát ročně tzv. velkou údržbu. Na to, že tu bydlíme od září je současná podoba zahrady nad očekávání. Asi jsme měli během celé výstavby štěstí na kvalitní partnery. Vítězství v soutěži o nejhezčí zahradu, to už je opravdu extra překvapení.Děkuji za rozhovor a přejeme spoustu spokojených let v novém domě s Nejhezčí zahradou 2007.Iva Motyčková