Reference Classic

Postavila jsem své rodině dům, sama…

Snadno, za skvělou cenu a především rychle. Nikdy by mě nenapadlo, že to zvládne úplně obyčejná ženská bez jakéhokoliv vzdělání v oboru stavebnictví a nad to ještě bez stavebního dozoru. S CANABOU to šlo hravě. To hrdě prohlásila paní Palová ze Zdiměřic u Prahy a pozvala nás, ať se přijedeme podívat. Využili jsme tedy slunečného počasí, vydali se směr Jesenice a v sousedních Zdiměřicích pak v ulicích plných ptačích názvů hledali tu Albatrosovou. Našli jsme a v ní i nový Classic rodiny Palových. Společně s paní domu nás tady přivítala veselá psí slečna Angie a jindy prý velmi odměřená číča s britským rodokmenem Nelli.
Když rychle a bez starostí, pak dům na klíč

V Modřanech si Palovi vyzkoušeli, co obnáší rekonstrukce vybydleného panelákového bytu 4+1, a poměrně záhy zatoužili po změně. Chtěli bydlet v novém, rychle a bez starostí. Volba tedy jasně padla na stavbu domu na klíč. Koupi a výběr pozemku řešili prostřednictvím developerské firmy, ale s tím, že měli představu o lokalitě, kde by se měl pozemek nacházet. Rok se potom zaobírali projekty nejrůznějších domů a pokoušeli se na ně aplikovat své tři základní požadavky. Finanční limit, rychlost stavby a vhodné vnitřní dispozice domu. Některé varianty předem vyloučili vzhledem ke zvolenému stavebnímu materiálu, který kvalitativně neodpovídal tomu, co od bezpečného a dlouhodobého bydlení v rodinném domě očekávali. Mezi nabídkami, kterými se ve finále vážně zaobírali, pak jednoznačně zvítězil dům Classic od firmy CANABA.


Vzorový dům je lepší než kupa projektů

"Nikdy bychom se nerozhodli pro dům, který nelze vidět v reálu. Možnost návštěvy vzorového domu byla jedním z důležitých kritérií. A v Hostivicích takový dům stál. Classic od CANABY. Jeho vnitřní dispozice, velké místnosti a kuchyň propojená s obývacím pokojem bylo přesně to, co jsme očekávali a vyžadovali. Nad to jsme také kontaktovali spoustu lidí, kteří již v některém z domů firmy CANABA bydleli. Ti nás ve správnosti našeho výběru svými pozitivními zkušenostmi jen utvrzovali. Bylo tedy vybráno a koncem srpna 2009 se začalo stavět. Celý dům včetně základové desky od jednoho dodavatele. Prostě bydlení na klíč.”


Dům nám vyrostl doslova před očima

“Jasně, že jsme měli obavy, asi jako každý, kdo se chystá k takhle zásadnímu rozhodnutí, jako je stavba domu, ale jen do začátku stavby. Pak už jsme pouze sledovali, jak nám dům roste před očima. Schůzky se skvělým a velmi vstřícným stavbyvedoucím se konaly jednou týdně, kdy vlastně většinou nebylo ani co řešit...


Vyleštěná okna jako třešínka na dortu

Na konci února následujícího roku se předání dokončeného domu zúčastnil i trochu skepticky naladěný otec paní Palové, který svůj dům realizoval s konkurenční firmou, a nestačil se divit. Precizně odvedená řemeslná práce, veškeré do detailu vypracované materiály pro hladce probíhající kolaudaci a firmou finálně uklizený dům včetně vyleštěných oken... To z té své zkušenosti neznal.


Energeticky úsporný a bezpečný Classic

A jaká je současná realita po více jak půlročním užívání domu? Classic zatím paní Palovou překvapuje pouze příjemně. První milé zjištění byla pětačtyřiceti procentní úspora na energiích oproti panelákovému 4+1 za stejné roční období. Další přišlo v souvislosti s povodní a silným krupobitím, které se lokalitou v letošním roce prohnaly a napáchaly na okolních domech nemalé škody. „Poté, co se nám zahradou přehnala velká voda, jsme prostě omyli fasádu a tím pro nás celá záležitost skončila. I to krupobití jsme jako jedni z mála přestáli bez jakékoli úhony."


Spolehlivá, kvalitní, důkladná..., taková je CANABA

"Jednoznačně velká spokojenost, jak s vlastním domem, tak s jeho provedením a veškerými lidmi, kteří se na jeho realizaci podíleli. Na závěr bych snad jen uvedla prohlášení souseda, který měl možnost vše sledovat během stavby svého bungalovu: Jestli ještě někdy budu stavět bungalov, tak příště raději s CANABOU. A našim známým, kteří nemohli vzhledem k nižšímu finančnímu rozpočtu žádný poctivý dům na klíč sehnat, nakonec přišla vhod „canabácká“ novinka - Chico, dům za milion" zakončila paní Palová své vyprávění. Nám nezbývá než poděkovat za příjemné povídání a těšit se na příští návštěvu, třeba zrovna u jejích známých v Chicu.
Tereza Rauch