Reference Variant

Nekorunovaný král ulice

Najít dům našich dnešních hostitelů, rodiny Kuželových z Třeboradic, nebyl opravdu žádný problém. Mezi svými ostatními kolegy v ulici se totiž rozhodně neskrývá. A jak se dozvídáme později, rozhodně nejsme první, koho tento dům zlákal k návštěvě. “Už jsme si zvykli, sem tam tu na nás někdo zvoní a vyptává se na dům…ale nám to nevadí…” A tak jsme se přijeli podívat a vyptávat i my.


Cesta ze “Staromáku” na venkov

Původně pan Petr a jeho rodina žili v samém centru Prahy ve staré zástavbě. Ale jak už to tak bývá, kdo bydlí na venkově, často touží po centrech velkoměst a naopak. Tak se Kuželovi po letech, kdy měli výhled téměř na Staroměstské náměstí, rozhodli byt prodat a vrhnout se do dobrodružství stavby vlastního domu v malé obci kousek od Prahy.


Po návštěvě vzorových domů CANABY bylo vybráno

Po prodeji bytu začali tedy hledat vhodného dodavatele. “Jeli jsme na stavební veletrh do Brna, dostali katalogy, prošli vzorové domy… vlastně poté, co jsme viděli několik vzorových domů CANABY, už jsme dál nic jiného ani nehledali..” První vzorový dům, který navštívili, byl ten brněnský. Zhlédli se však v Classicu, který funguje jako vzorový dům v Hostivicích.


Změna typu domu nebyla pro CANABU žádný problém

“Pozemek pro stavbu jsme našli jeden den v inzerci a druhý den ho prostě koupili.“ Jenomže osud, respektive český úředník, si nachystal pro Kuželovi jedno překvapení. V lokalitě, kde se rozhodli svůj životní sen realizovat, nebylo dle místní legislativy možné postavit dům jen s garážovým stáním, ale výhradně s garáží. Kvůli dispozicím na pozemku se pak ukázala jako nejvhodnější možnost postavit místo Classicu o 70m2 větší Variant, který veškeré požadavky splňoval.


Rok 2008 – prodej bytu, zahájení stavby i stěhování do nového

Tento detail však tempo Kuželových nemohl zbrzdit. “V únoru 2008 jsme prodali byt, 17.května se začalo stavět a v prosinci téhož roku nám firma CANABA předala hotový dům k užívání.” Vše na klíč. Sítě, základová deska, podlahy, obklady, sanita… “Vlastní stavba probíhala tak hladce, že jako zbytečná investice se nakonec ukázal i stavební dozor. Přímo na stavbyvedoucího bylo totiž možné se 100% spolehnout.” Jedinou patálií za dobu užívání bylo první zimu vadné střešní okno. “CANABA však na reklamaci zareagovala bezvadně. Ačkoliv nebyla jeho přímým dodavatelem, na požádání ho okamžitě vyměnila a dům tak slouží k naší naprosté spokojenosti.”


Maximum tepla za minimální náklady

Kuželovi si zvolili pro svůj dům nadstandardní zateplení 18cm polystyrenu. Jak jsou tedy spokojeni z hlediska energetické bilance domu? “K tomu není příliš co dodat...Plynový kotel běžel v zimě na naprosté výkonnostní minimum a i tak jsme ponožky mohli opravdu směle odložit.” Nad to je dům vybaven od roku 2009 solárními kolektory, které nejprve nahřejí dům a zbytkové teplo pak odevzdají k ohřevu vody ve venkovním bazénu. I v tomto ohledu byly tedy představy o moderním, pohodlném a úsporném bydlení naplněny.


Naše návštěva je u konce, a tak se postupně loučíme se všemi členy rodiny - králíkem Davidem, zlatým retrívrem Rexem, dcerou Karolínou, paní Ivetou a samozřejmě i s hlavou rodiny Kuželových, panem Petrem – a přejeme i nadále příjemné a spokojené bydlení.


Děkuji za příjemný rozhovor.

Tereza Zimmerová