Reference Classic

Když se manželé Přívozníkovi rozhodli stavět svůj nový dům, byl to takový malý test variability rodinných domů CANABA a jejich schopnosti uspokojit atypické individuální požadavky stavebníků. A vyplatilo se. Přívozníkovi mají rodinný dům Classic jako nikdy jiný, připravený pro soužití více generací, a CANABA tak získala i po bezmála dvaceti letech na trhu zase pár cenných zkušeností. Nebudeme ale předbíhat v událostech a začneme svoji návštěvu hezky od začátku.

Pozvání jsme tentokrát dostali od manželů Přívozníkových do obce s malebným názvem Holubice-Kozinec. Ač na pohled v jiném světě, jsme necelých čtyřicet minut autobusem z pražských Dejvic, který vás ve špičce pohodlně přiveze i odveze každých dvacet minut.


Vzorový dům CANABA jsme navštívili náhodou

Přívozníkovi bydleli původně v rodinném domku v nedalekých Úněticích. Nechtěli však život trávit rekonstrukcí, a tak se rozhodli pro koupi domu nového. Svou roli, jak už to tak v životě někdy bývá, sehrála tentokrát do značné míry náhoda. “Na internetu jsme hledali domy – jak plánované k výstavbě, tak i hotové. Jeden z již postavených se nám opravdu zalíbil, avšak když jsme dorazili na místo, developer právě podepisoval smlouvu s novým majitelem. Cestou domů jsme pak jeli přes Hostivice, kde jsme narazili na poutač zvoucí do vzorového domu firmy CANABA. Zajeli jsme se tam tedy podívat a do týdne jsme podepisovali smlouvu…Vážně.”


Chceme Classic, ale vlastně úplně jinak

Dům bylo potřeba upravit tak, aby v něm mohla bydlet i maminka pana Milana. Řešily se tedy možnosti, jak to udělat, aby měli všichni dostatečný komfort i soukromí, ale zároveň aby byly zachovány výhody dispozičního řešení Classicu. Přívozníkovi do detailu probrali své požadavky s osobním manažerem CANABA, ten je předal projekčnímu oddělení a v listopadu 2008 se začal stavět dvougenerační Classic. “Přístup stavbyvedoucího budil od počátku respekt ... Moc toho nenamluvil, ale co slíbil, to dodržel, vše měl perfektně pod kontrolou a co pro nás bylo důležité – stále nás informoval o tom, jak práce pokračují, kdy si musíme vybrat podlahy, obklady,… A i když jsme některé věci měnili až během stavby, nikdy jsme od něj neslyšeli větu: To nejde… Teď už víme, že to byl profesionál, kterého bychom za nikoho jiného nevyměnili.”


Obývací pokoj, účelně propojený s kuchyní, nechali investoři rozdělit na dvě části a zbývající plochu prvního podlaží tak využili pro samostatný pokoj s vlastním kompletním sociálním zářízením, tedy prostor, který využívá jako své zázemí babička. Ve druhém podlaží je pak situována ložnice, větší koupelna, druhý, tzv.soukromý, obývací pokoj, a pokoj pro hosty, který o víkendech, kdy je v domě plno, využívají především vnoučata.


Za 8 měsíců bylo hotovo i s vyleštěnými okny

Hotový dům CANABA předala dle plánu, v červenci 2009, tedy pouhých 8 měsíců od zahájení stavby a nebýt tuhé a dlouhé zimy, mohl být dům předán o mnoho dříve. “Nejen, že jsme s provedenou prací byli nadmíru spokojeni, ale…, no byla jsem nadšená, všude vzorně uklizeno, vyleštěný okna…Dostali jsme klíče a mohli jsme se rovnou stěhovat.” V původním únětickém domě “teplo domova” obstarávalo na úkor pořádku a prostoru uhlí, tady v Holubicích je to elektřina. “Co se energetické náročnosti týká, je zatím brzy na to hodnotit, první vyúčtování teprve přijde. Zima byla letos dlouhá, ale nyní v létě se to zase trošku vyrovná, navíc dům spadá i přes “pouhé” standardní zateplení mezi nízkoenergetické, tak se necháme překvapit.” Komín připravený pro krbová kamna, která zvýší úspory i estetický komfort, na svoji práci teprve čeká.


A aby ve dvougeneračním Classicu bylo ještě veseleji, mají se řady jeho spokojených uživatelů rozšířit ještě o psího kamaráda. Budeme-li ještě někdy pozváni, rádi se na něho i na jeho sympatické a vřelé majitele přijedeme zase někdy podívat.
Tereza Zimmerová