Reference Praktik

Na východ od metropole se nachází obec Květnice a v ní ulice ne Dělostřelecká nebo Koněvova, ale Devětsilová, Koniklecová,Vlaštovičníková, Šťavelová, Svízelová, Řebříčková… a právě v Řebříčkové jsme našli oranžový Praktik rodiny Zemanových od firmy CANABA, naše první jarní pozvání na návštěvu, na kterou tímto zveme i vás…

Denisa a Jan Zemanovi bydleli původně v panelákovém bytě nedaleko metra na Černém Mostě. Byt sice kompletně rekonstruovali, ale když přišla na svět dvojčata, kluci Kryštof a Tadeáš, touha po větší volnosti a vlastní zahradě byla nasnadě.


Vlastní pozemek a dům od odborníků, to byl náš plán. První úvahy směřovaly k bytu v novostavbě, kterých je v okolí Prahy dostatek. Zejména kvůli malým raubířům však Zemanovi chtěli zahradu. “Byli jsme zvyklí jezdit za zahradou na chalupu, ale představa, že bychom ji mohli mít přímo u domu, byla opravdu lákavá. K tomu vlastní garáž, pracovna...Možnost rekonstrukce nějakého staršího stavení jsme však okamžitě zavrhli, to jsme si již vyzkoušeli v bytě. Ani jeden z nás není technický typ a ke stavařině máme daleko. Vlastní pozemek a dům na klíč postavený odborníky, to byl náš nový plán.”


Základem pro nás byla jistota ověřené firmy s dlouholetou tradicí. Pozemek vyřešila nabídka realitní kanceláře a na řadu přišlo rozhodování týkající se dodavatele domu. Základním kritériem byla pro Zemanovi jistota ověřené firmy s dlouholetou tradicí. Tedy záruka nejen kvalitní práce, ale zároveň bezpečně vložené finanční investice. “Určili jsme si finanční objem možných nákladů a dle toho začali hledat odpovídající dům. Chtěli jsme vše pokud možno rychle, aby si kluci, ještě jako malí, užili domu i zahrady.” Katalog domů pro získání přehledu, internet pro srovnání cen a vzorové domy pro konkrétní představu. “Nejprve jsme se byli podívat ve vzorových domech tzv. dřevostaveb, ale cítili jsme se v nich jako na chatě, navíc jsme měli obavy z životnosti a stability domu. Ve svém domě jsme se chtěli cítit bezpečně, a tak jsme dle přísloví “můj dům, můj hrad” zvolili masivní montovanou technologii CANABA – dům nejen pro nás, ale i pro naše děti… navíc za cenu dokonce nižší, než nabízely dřevostavby.”


Nadchly nás promyšlené vnitřní dispozice. “Na webu CANABY jsme si vybrali domy, které se nám líbily, a vyrazili jsme na prohlídku domů vzorových. Nejvíce nás nadchly promyšlené vnitřní dispozice, které jsme nenašli v žádných jiných projektech. Právě na jejich základě a dle možností situování domu na našem pozemku padla závěrečná volba na Praktik.” Hlava rodiny tak získala vytouženou pracovnu a paní Denisa zase milované otevřené prostory, které domu dodávají lehkost a vzdušnost.


Nejtěžší bylo stihnout si při rychlosti výstavby vybrat podlahy, obklady… Praktik rostl rodině před očima tak rychle, že Zemanovi téměř nestíhali vybírat z katalogů ty nejhezčí podlahy, obklady… “Snad největší potíž jsme při stavbě měli s tím, abychom si o všechny dodatečné změny, které nás ještě napadaly, stihli říci dříve, než bude dům hotov. Měnili jsme a kombinovali trvale téměř po celou dobu stavby, která se tím protáhla z běžných 4 na 7 měsíců. Stavitel se nám snažil vyjít vstříc, a tak nakonec vše dopadlo dle našich představ a v říjnu 2007 jsme se stěhovali do nového. Výsledný pocit je jednoznačně pozitivní, včetně finálních prací…vše je provedeno naprosto profesionálně.”


Mám ráda změnu, tak třeba postavíme s CANABOU ještě Landhaus. “Opravdu velká spokojenost. A třetím rokem už je, myslím, možnost bilancovat.” Takhle stručně shrnul své bydlení v Praktiku pan Jan. A paní Denisa? “Mám ráda změnu, tak snad s CANABOU ještě stihneme postavit Landhaus. Ne, žertuji. Doslova si tu libuji, rozhodně bych se jinam nestěhovala. Kluky nemůžeme večer dostat ze zahrady a za plotem máme stádo oveček,… Teď už se jen těším na krb a pergolu v zahradě…”


Odjíždíme, necháváme za sebou Řebříčkovou ulici i celé Květnice a těšíme se, že budeme na letní posezení v pergole u krbu třeba pozváni i my.


Děkujeme za rozhovor a přejeme pohodlné bydlení po dlouhá léta.
Tereza Zimmerová