Reference Ideal

Pár minut od Chodova po dálnici D1, lokalita Nupaky Jih a červený dvojdomek Ideal od firmy CANABA. Toť nový domov našich dnešních hostitelů.

Jak to bylo původně? Služební panelákový byt na Jižním městě v Praze. To byla po dobu dvaceti let pro rodinu Laňkových realita. “Nevzpomínáme na to nikterak ve zlém, byli jsme spokojeni, vychovali tam tři dcery, Veroniku, Šárku a Viktorii, za tu dobu tam s námi žili ještě dva psi, potkan, morče, papoušek…, vše doslova na dosah, obchod, lékař, škola…”


A současnost? “Domek se zahrádkou, kde budeme pěstovat nějaké ty bylinky a třeba pár rajčat, terasa, zahradní domek, to byl náš sen”. Vše začalo dostávat reálnou podobu, když se Jana a Jiří jeli podívat za kamarádem, který stavěl dům v Rozkoši. Naproti přes dálnici v té době právě CANABA doprodávala své domy v lokalitě Nupaky Jih. Následovaly časopisy o bydlení, internet…, kde Janě a Jiřímu přihrála náhoda do cesty dalšího ze známých, byl jím osobní manažer firmy CANABA. “Tahle známost nás ovšem v našem rozhodování nikterak neovlivnila. Kdyby nám nabízel jakýkoli jiný dům, zřejmě by nás nepřesvědčil. Ze vzorového domu firmy CANABA se nám však nechtělo ani odejít. Vážně…” Důležitou roli v rozhodování hrála i jistota, kterou CANABA nabízela. Narozdíl od ostatních developerů byla totiž výlučným vlastníkem všech pozemků v lokalitě, ty nebyly zatíženy žádnými úvěry a nehrozilo tak, že by klienti mohli o své vysněné domky znenadání přijít.


Ve stejném časovém horizontu se privatizoval panelový dům na Jižním městě, kde Laňkovi bydleli a čekalo se jen, až půjde do prodeje. Bylo rozhodnuto.


“Ideal nás vzal, jak se říká, doslova za srdce. Svoji roli hrála samozřejmě i příznivá cena, ale především vnitřní dispozice, úžasně využité místo, kde nic nechybí, nic není navíc. Nad to přiměřeně velký pozemek. Nemám v plánu celý víkend drandit po zahradě se sekačkou. A tahle lokalita se nadmíru povedla, je skutečně citlivě vyprojektována. Když k tomu připojíme výhody technologie CANABA, to, jak se nám v domku v létě udrží příjemný chládek a v zimě zase teploučko, nebyl důvod k váhání.”


Přes to, že v případě tohoto dvojdomku jde o developerský projekt, bylo možné do vnitřních dispozic domu zasahovat a Laňkovi této možnosti využili. Velký obývací pokoj byl přepažen, a pan Jiří tak získal svoji pracovnu. Prostor hobby místnosti ustoupil na úkor koupelny. Dispozice interiéru tak doznaly z pohledu investorů ideálního stavu. Horní patro zůstalo podle původního projektu. Na přání investorů byly individuálně řešeny i podlahy a sanitární výbava. “S detaily, především v koupelně, nám hodně pomohl přímo stavbyvedoucí. Stavařině vůbec nerozumím, ale vše udělali tak, jak jsem si to původně vysnila”. Slova paní Jany zněla stručně a přesvědčivě.


“Velmi příjemné také bylo, že zcela vše kolem stavby, včetně financování, za nás zařizovala Canaba. Na začátku jsme podepsali smlouvu a na konci dostali klíče od domu. V této souvislosti bychom rádi vyjádřili vděk panu Hujerovi, osobnímu manažerovi, za jeho starostlivost, pečlivost a profesionalitu. Vlastně díky němu bydlíme.” “Shrnuto podtrženo, na malém pozemku se nám splnil náš velký sen.”


Loučíme se s Janou a Jiřím, jejich dvěma dcerami, ta třetí má již svoji vlastní domácnost, křečkem, papouškem a potkanem a přemýšlíme, kam budeme pozváni na návštěvu zase příště.
Tereza Zimmerová