Reference Ideal

Ideální dům pro čtyřčlennou rodinu a tři domácí mazlíčky. Rodinný dům CANABA IDEAL.

O co nevlídnější nás na tuhle návštěvu provázelo počasí, tak trochu typické pro naši českou zimu, o to vlídněji nás přijalo osazenstvo domu. Hned za domovní brankou „pán“ zahrady pes Rocky v útulném Ideálu pak spokojená čtyřčlenná rodina a kocour Garfield s králíkem, pardon králicí, Lusinkou.


Pan Pavel Doubek vystavěl tenhle dům tady na svahu s nádherným výhledem na severočeské Ústí pro svoji rodinu před více jak čtyřmi lety. „Pozemek? Jezdil jsem, sháněl, až sem, jak se říká, narazil na tuhle proluku ve starší zástavbě a podařilo se mi jí získat. Rozsáhlé terénní úpravy a základovou desku jsem řešil sám, respektive základovou desku již s dohledem stavbyvedoucího firmy CANABA, takže příště bych tuhle starost stejně svěřil firmě. Již s ohledem na záruky.“ Tuto variantu výstavby, jako jednu z mnoha, firma umožňuje a investor jí v tomto případě využil.


„Než jsem se rozhodl komu svěřím stavbu vlastního domu, vybíral jsem tuším zhruba z pěti nebo šesti firem. Na začátku byla určitá finanční představa do které se CANABA nejen dokázala vejít s pevnou cenou, ale zároveň nabídla projekt, který splňoval mé představy o rodinném domě.“ Ani dalším nárokům investora nebyl problém vyhovět. Kvůli orientaci domu v terénu je Ideál v tak zvaném zrcadlovém provedení a na žádost majitele byly provedeny i drobné dispoziční změny v přízemí domu, tak aby plochy sociálního zázemí a šatny odpovídaly konkrétním představám o jejich využití.


Na dotaz ohledně vlastní stavby, padla ze strany pana Doubka jasná a stručná odpověď. „Bylo to supr rychlý…“ Vlastní stavba domu zabrala rovného půl roku. Nebylo třeba stavebního dozoru, na vše ke spokojenosti investora dohlížel stavbyvedoucí firmy.


„CANABA si poměrně snadno poradila i s transportem materiálu v tomhle kopcovitém terénu s jedinou přístupovou uličkou, většinou plnou zaparkovaných aut. Materiál prostě složili dole pod kopcem a pak individuálně, každý potřebný kus dopravili na stavbu. Tuším, že jsem tehdy jen výjimečně musel žádat sousedy o uvolnění parkovacích míst.“


Víc jak čtyři roky užívání je poměrně rozumná doba pro bilancování i v případě rodinného domu.


„Velikost domu je naprosto vyhovující, konec konců řešil jsem ji samozřejmě hned na začátku. Dobrá, snad fitnes místnost…, kdyby byla. Co mne mile překvapilo, je betonová konstrukce domu. Znám řadu těch, co zvolili jiný materiál a po letech někteří řeší více či méně razantní opravy. Ano po dvou letech se objevila prasklina v omítce domu. Do týdne CANABA vše uvedla do původního bezvadného stavu. Opravdu, krom spokojenosti, nemám příliš co bych dodal.“ Právě tak spokojeně se tváří i Michaelka a o něco starší Petruška, dcery pana Doubka.


Vytápění domu je řešeno plynovým kotlem v kombinaci s vytápěním v podlahách. Zrovna tak ohřev teplé vody je záležitostí plynového kotle. A i když zima je na tomhle kopci nad městem téměř tak krušná, jako hory kolem a osazenstvo domu si na teplo potrpí, vyúčtování za teplo by jim v leckterém panelákovém 2+1 mohli závidět.


„Jako rodina jsme vážně spokojení. V CANABĚ jsme prostě šťastní“


Děkuji Vám za rozhovor.Iva Motyčková