Reference Vila Tosca

Nejen letní byt aneb na chalupě za Prahou…

Při putování po našich, vlastně vašich, návštěvách bloudíme méně, někdy vůbec a tentokrát dost. I přes získané indicie jsme byli překvapeni, když nás cesta zavedla do lesem obklopené příjemné rekreační oblasti nedaleko Čerčan…


“Píšete tam do těch vašich článků, koukal jsem…, o milé hostitelce, voňavé kávičce a tak…, no nachystal jsem čaj a upekl štrúdl, jo a budou párečky. To víte, jsem tu na chalupě.” Uvítání trochu odzbrojující, ale neskonale upřímné, jako sám pan Hůlka – náš hostitel a na první pohled spokojený majitel Villy Tosca.


“No co bych vám k tomu pověděl? Původně jsme s kolegyní ze zaměstnání uvažovali o dvojdomku v Jesenici na zelené parcele o čtrnáctistech metrech. To se ale nepodařilo. Pak jsem měl při stavbě služebního bytu v Nupakách možnost sledovat rychlost a preciznost, s jakou tam CANABA realizovala bydlení svým klientům… bylo rozhodnuto. Pro zpřesnění téhle úvahy jsem ještě prošel časopisy a katalogy, porovnal ceny, kvalitu, rychlost, nabízené možnosti a podmínky a měl jsem opravdu jasno. CANABA.”


“Dvakrát jsem si koupil rybářský lístek, čtyřikrát byl na rybách a ani ťuk. Jestli ten štrúdl už nemůžete, já vám ho zabalim…”


“V projektu jsme nechali udělat nějaké změny. Místo garáže je druhá ložnice a koupelna – snad až příliš rozměrná. Další místností je sklad zahradního náčiní snad až příliš málo rozměrný. Ne, pokud budu mluvit zcela vážně, koupelnu vidím z dnešního pohledu neprakticky velkou na úkor ostatních potřebných prostor. Ale to je asi jediné, co bych dnes s odstupem času změnil.” Stavělo se přes zimu, všemu předcházely poměrně zásadní terénní práce a vlastní stavba pak firmě CANABA zabrala včetně zimy jen sedm měsíců. Slušelo by se napsat bez problémů, ale nepřístupný terén si vyžádal překládání masivních betonových dílců na lehčí techniku, která je následně postupně dopravovala na místo vlastní stavby. To již bez těch zmiňovaných problémů.


“Máme výborné sousedy a lidem z okolí se dům opravdu líbí. Pokud má někdo zájem, upřímně rád ho po domě provedu a vše ukážu. Jo, a připomínky, že montovaná technologie není pro stavbu objektu podobného typu příliš vhodná, se mi doposud nepotvrdily. A to od roku 2004, kdy stavba proběhla, už nějaký ten pátek uběhl. Je tady rozvod plynu i vody, to byl další z důvodů, proč jsme se rozhodli zde investovat. Bude tu vlakové spojení a i dálnice tuším dozná změn, místo se tak stane ještě atraktivnějším.”


“Teplo domova? To faktické? V naší nepřítomnosti temperuje objekt plynový kotel. Vše je ve standardním zateplení. Dnes dům ještě čeká dostavba krbu. Ale krb bude spíš vizuální a nadstandardní záležitostí.”


Pan Hůlka nezacházel do superlativů, ale spokojenost se zvolenou společností neskrýval. Dobrá komunikace, spolehliví řemeslníci, dodržování dohodnutých termínů, …


A ten štrúdl nám s sebou opravdu zabalil.


Děkuji za rozhovor a přeji spokojené bydlení.Tereza Zimmerová