Reference
Hotel Zlatá Lípa v Děčíně

Společnost CANABA se stala v roce 2011 vítězem výběrového řízení na výstavbu wellness hotelu Zlatá Lípa v Jalůvčí u Děčína, jehož realizace proběhla v letech 2011 – 2012. Na zkušenosti s dodávkou a službami společnosti CANABA jsme se zeptali ředitelky a jednatelky Hotelu Zlatá Lípa paní Radky Černecké.

Stavba wellness hotelu je specifická zakázka, můžete nám říci, jaká cesta vedla ke společnosti CANABA, která je v ČR známá zejména jako dodavatel bytových a rodinných domů?

Při plánování stavby hotelu jsme nechtěli riskovat, proto jsme se rozhodli pozvat do výběrového řízení jen omezený počet renomovaných firem s dostatečnými zkušenostmi a historií. Společnost CANABA jsme znali, neboť nám dodávala rodinný dům a s kvalitou jsme byli spokojeni. A vlastně náhodou jsme se při stavbě domu dozvěděli, že CANABA staví úspěšně i komerční a obchodní objekty. Jeden z nich – administrativní budovu nedaleko od nás, v centru Děčína, jsme si mohli detailně prohlédnout na vlastní oči a zjistit si reference od investora. A protože byly kladné, rozhodli jsme se zařadit CANABAU do výběrového řízení na dodavatele stavby.

Hlavním kritériem pro výběr dodavatele Vašeho hotelu byla rychlost výstavby nebo cena?

Rychlost byla jedním z hlavních kritérií. Ovšem CANABU jsme nakonec vybrali proto, že nabídla nejen nejkratší termín výstavby, ale její nabídka byla i ekonomicky nejvýhodnější. Navíc byla schopna stavbu připravit i projektově a inženýrsky a nemuseli jsme se téměř o nic starat. Při rozhodování měla CANABA výhodu i v tom, že má zkušenosti s výstavbou v Německu. A protože technologii našeho wellnes dodávala německá společnost a vybavení hotelu pro změnu firma z dolního Rakouska, měli jsme o starost méně. CANABA se s oběma dodavateli domluvila na návaznosti prací a připravila jim příslušnou část stavby, jak bylo potřeba.

Ve stavebnictví, zejména v Čechách je obvyklé, že je rozdíl mezi dohodnutou a konečnou cenou, o termínu ani nemluvě. Jak probíhala výstavba s CANABOU?

O termín jsme pochopitelně obavy měli. Nemohli jsme si dovolit žádné zpoždění. Začínali jsme stavět v září 2011 a na červenec 2012 jsme měli již rezervace na ubytování od cestovních kanceláří. Na dokončení hotelu jsme měli jen 9 měsíců, z toho 6 připadlo na samotnou stavbu a ještě se stavělo přes zimu. Věřte, že smluvní podmínky pro CANABU byly co do termínu velmi tvrdé. Nicméně rychlost výstavby nás ohromila, než přišly první mrazíky, byla stavba pod střechou. A na konci února byl hotel stavebně dokončen a předán. Následně jsme dokončovali vybavení hotelu, což bylo nakonec časově a organizačně náročnější než samotná stavba. Nicméně jsme to nakonec zvládli a na konci května 2012 jsme mohli zahájit zkušební provoz.

A jak hodnotíte kvalitu provedení? Neprojevila se na ní negativně tak velká rychlost výstavby?

Naše nároky byly velmi vysoké, přece jenom se jedná o čtyřhvězdičkový hotel určený z velké části pro zahraniční klientelu. Provedení detailů stavby stejně jako vybavení si vyžádalo velkou dávku fortelu a zkušeností. Ale výsledek se myslím povedl. A CANABA obstála, provedení a přesnost stavebních prací ocenili i oba zahraniční dodavatelé. Koneckonců, kvalitu provedení může posoudit každý návštěvník našeho hotelu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám hodně spokojených hostů.