Reference Praktik

CANABA na Sázavě


Je příjemný začátek léta a krajina doslova stvořená pro výlet na kole. Nic méně, mi sem na Sázavu přijíždíme autem a rádi přijímáme od rodiny Homolových pozvání, na jejich chalupu. Tedy, přesněji řečeno, na jejich chalupu od Canaby.

Homolovi tady na Benešovsku tráví víkendový čas poměrně aktivně už od samého rána. Není se čemu divit. Rozloha zahrady je úctyhodná. A do toho naše návštěva a přetržený řemen náhonu sekačky… I přes to jsme vřele přivítáni a pán domu nám věnuje svůj čas.

Dům Praktik od firmy Canaba

tu Homolovi opečovávají již třetím rokem a bez nadsázky v třígeneračním složení. Hledali vhodný typ domu, který by odpovídal jejich představám o možnosti rekreace a v budoucnu následně sloužil i ke stálému bydlení. Druhou prioritou byla rychlost stavby, neméně důležitými faktory na miskách vah při rozhodování, pak byla samozřejmě cena a v řadě neposlední, zachování charakteru venkovského stavení. Tohle vše v Praktiku od Canaby našli. Dovedla je k němu internetová prezentace firmy Canaba a po následném osobním kontaktu s prodejcem, bylo rozhodnuto, Praktik od Canaby je to pravé.

Oproti základnímu projektu bylo na přání investora provedeno ještě několik úprav v projektu. Například vchod přes zádveří je řešen jako u vilového domu Landhaus, přistavěná garáž, krbový komín, pultový vikýř a několik dalších drobností. A mohlo se začít…

Vlastní stavbě předcházelo vybudování příjezdové cesty, která na pozemku chyběla, hned vzápětí pak přišla na řadu základová deska. To bylo v září 2011. Základovou desku, tak jako kompletně i celý dům, realizovala výhradně a jen firma Canaba. Hrubou stavbu předala investorům ještě do Vánoc téhož roku, a protože zima byla ten rok mírná a stavbu nijak neovlivňovala, byl dům Canabou předán k užívání Homolovým takzvaně na klíč již v květnu 2012.

V době naší návštěvy svým majitelům dům sloužil k naprosté spokojenosti tedy již třetím rokem a jedinou nutnou údržbou za tu dobu bylo opakované provedení nátěrů podhledů. Nezanedbatelnou součástí bydlení v našem podnebném pásmu je teplo a o to se, opět k naprosté spokojenosti, díky značné úspoře v tomhle Praktiku, stará dálkově ovládaný elektrický kotel, případně krb s horkovzdušným rozvodem do patra domu.

Za okny však krásně svítí slunce, nový řemen do sekačky je již na cestě a nám nezbývá než se rozloučit a celé rodině Homolových, včetně dvou koček Lizetky a Pankráce, popřát ať jim jejich dům slouží další dlouhá léta a to jak k rekreaci, tak k bydlení.

Text a foto: Karel Pobříslo